رشد کار

طبقه بندی موضوعی

۰

 رشد کار: فاطمه عزیر یک نمونه است و البته یک نماد . پرسشهای کلان هم همچنان باقی است .
_______________________________________________
وکیل خانواده فاطمه امیری؛ دخترک پنج ساله‌ای که سال گذشته در آبنمای پارک کوهسار قطعه قطعه شد، از محکومیت صد در صد پیمانکار در این حادثه خبر داد.رضا سلیمی در گفت‌وگو با ایلنا با تاکید بر اینکه سرانجام پیمانکار پارک صددرصد مقصر این حادثه جانسوز شناخته شد با اشاره به آخرین نتایج دادگاه، تصریح کرد: رای پرونده روز شنبه صادر شد، براساس رای دادگاه مدیرعامل شرکت پیمانکار به ۴ ماه حبس و پرداخت نصف دیه مرد کامل محکوم شده است. قرار است، نصف دیگر دیه هم توسط صندوق تامین خسارت‌های بدنی پرداخت شود.
وی خاطرنشان کرد: در حقیقت به خانواده امیری دیه کامل تعلق می‌گیرد، البته نصف آن را مقصر و بقیه همار که گفتم وسط صندوق مذکور پرداخت می‌شود.
اوبا تاکید بر اینکه رای نهایی بازهم به نظر دادگاه تجدیدنظر بستگی دارد، ادامه داد: مدیرعامل شرکت پیمانکار، عباسپور می‌تواند به حکم صادره اعتراض کند و  امکان دارد؛ رای در دادگاه تجدیدنظر تغییر یابد. پرداخت دیه نیز منوط به نتیجه دادگاه تجدیدنظر است.
وکیل پرونده فاطمه در پاسخ به این سوال که دادگاه تجدید نظر چه زمانی برگزار خواهد شد، گفت: برگزاری دادگاه تجدیدنظر به اعتراض پیمانکار به نتیجه رای بستگی دارد و اگر اعتراض نکند، این حکم قطعی خواهد بود، اما اگر اعتراض کند؛ دادگاه تجدیدنظر  ۵ الی ۶ ماه آینده برگزاری خواهد شد.
سلیمی با اشاره به اینکه این‌که انتظار می‌رفت دادگاه حکم سنگین‌تری صادر کند، تصریح کرد: پیش بینی می‌کردیم؛ حبس بیشتری به پیمانکار تعلق گیرد و ۴ ماه حبس به واقع ما را شوکه کرد. قاضی می‌توانست تا سه سال هم حبس بدهد، اما از آنجایی متهم سابقه نداشته و متاهل بوده با دو درجه تخفیف به او چهارماه حبس دادند.
وکیل خانواده امیری با تاکید بر اینکه از نتیجه حکم راضی نیست،‌ گفت: سهم دیه مقصر توسط شرکت بیمه پرداخت خواهد شد و برای دوران حبس نیز اگر بتواند رضایت خانواده را بگیرد، تخفیف خواهد گرفت و این در شرایطی است که رای قطعی شود. البته  اگر رضایت بگیرد؛ می‌تواند همان چهارماه حبس را نرود. ( سایت الف  به نقل از ایلنا ، کد مطلب: 486970تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۷)
احیا