رشد کار

طبقه بندی موضوعی

جمعه, ۱ بهمن ۱۳۹۵، ۱۲:۰۷ ب.ظ

۰

مرگ دو کودک کار در آتش‌سوزی انبار ضایعات

جمعه, ۱ بهمن ۱۳۹۵، ۱۲:۰۷ ب.ظ

در آخرین روز دی ماه ، ایلنا گزارش داد : «بیست و سوم دی ماه، دو کودک کار در یک انبار ضایعات در شرق تهران در آتش سوختند. حالا فعالان حقوق کودک می‌گویند به این اتفاق ناگوار اعتراض خواهیم کرد.           

به گزارش خبرنگار ایلنا، یک  اتفاق ناگوار این روزها خبرساز شده است؛ خبری که ساده نیست و نمی‌توان به سادگی از کنارش گذشت. دو کودک زباله گرد در لهیب آتش در یک انبار ضایعات در شرق تهران  می‌سوزند و جان خود را از دست می‌دهند.

دو کودک کار 7 و 8 ساله افغانستانی در جریان آتش‌سوزی  در انبار ضایعات در یک فضای بسته محبوس می شوند و کسی به دادشان نمی‌رسد؛ پدر این دو کودک درگیر اعتیاد است، بارها اقدام به ترک کرده اما در این تلاش ها برای بهبودی، موفق نبوده؛ روز حادثه او نیز که مشغول رتق و فتق کیسه های ضایعات است،  سعی می کند کودکانش را نجات دهد، اما نمی‌تواند...

حالا چند روز از این حادثه گذشته، فعالان حقوق کودک می‌گویند این حادثه پذیرفتنی نیست، اعتراض خواهیم کرد. می گویند شنبه 2 بهمن به وزارت کار می‌رویم و اعتراض می کنیم؛ می گویند آنچه رخ داده، نباید اتفاق می افتاد؛

براساس قانون کار و کنوانسیون جهانی حقوق کودک، کار کودکان ممنوع است، اعتراض فعالان حقوق کودک به این است که  علیرغم این ممنوعیت‌های قانونی، نرخ کار کودکان در سال‌های گذشته رو به افزایش گذاشته و کودکانی که در معرض همه نوع آسیب، کمک خرج خانواده ها می‌شوند، از چتر حمایت مسئولان محرومند.» ( منبع: ایلنا،  30/10/1395 ،کد خبر: 449608،)

۹۵/۱۱/۰۱
احیا