رشد کار

طبقه بندی موضوعی

يكشنبه, ۱۳ مهر ۱۳۹۳، ۰۳:۱۵ ق.ظ

۰

حاشیه ای بر یک گزارش
*******************
 
 گزارش : سید حسن هفده تن معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  ،مردادماه امسال در نشست سه جانبه گرایی تشکل های کارگری و کارفرمایی مازندران در سالن اجتماعات بهزیستی مازندران، گفت: 
"در ابتدای انقلاب بیش از ۹۰ درصد قراردادهای کارگری کشور دائمی بوده و اکنون بالای ۹۰ درصد قراردادهای کارگری موقت است و علت آن به ساختار کشور برمی‌گردد... اقتصاد کشور یک اقتصاد کارآفرینی و ارزش آفرینی نیست بلکه اقتصاد کشور رانتی است."
  حاشیه سایت ما : 1- اظهارات معاون وزیر کار  را 24 مرداد 93 سایت جهان نیوز به نقل از تسنیم انعکاس داده است. به اهداف این دو سایت از درج این قبیل گزارشها نطر نداریم چرا که  به خوبی می دانیم  دولت احمدی نژاد و طیف اصولگرا نیز تلاش مؤثری برای  مقابله با معضل  قراردادهای کار موقت انجام نداده اند .
2-چه ارتباط منطقی یا تجربی  وجود دارد  میان حجم چشمگیر قراردادهای موقت کار در یک اقتصاد با رانتی بودن  یا ارزش آفرین و کارآفرین نبودن آن؟ آیا به صِرفِ  مقابله با  رفتارهای رانت جویانه در یک اقتصاد، یا  اهتمام به کارآفرینی و ارزش آفرینی و توسعه آن ، مشکل قرار داهای موقت هم از میان خواهد رفت یا ریشه اصلی مشکل جایِ دیگری است ؟/
۹۳/۰۷/۱۳
احیا